Informační středisko

         

 

 

Kontakt: 
Mgr. Olga Vacková       
Jarka Reháková
tel./fax. 318 523 422    
info.centrum@volny.cz
Mírové náměstí 106
263 01 Dobříš

Provozní doba:

Pondělí - pátek  9.00 - 17.00

Sobota (pouze od května do října)  9.00 - 11.00

 

 

Veletrh Regiontour  2009

Ve dnech 15.- 18. ledna 2009 se na výstavišti v Brně konal veletrh cestovního ruchu Regiontour . Město Dobříš se na tomto veletrhu opět prezentovalo v rámci Středočeského kraje. Tentokrát měla celá expozice  Středočeského kraje podobu středověké tržnice. U jednotlivých stánků, kterých bylo celkem 25, jste se proto mohli setkat s rytíři, dvorními dámami, pážaty, písaři, lidmi s podhradí atd. Nechyběly ani ukázky tradičních  středočeských řemesel jako drátenictví, ražba mincí, pivovarnictví. U stánku Dobříše byli návštěvníci obslouženi pážetem a dámou. Nabízeli zde různé propagační materiály – plánek města, pohledy, průvodce, cyklomapy, omalovánky, kalendáříky, stolní kalendář apod. Návštěvníci odcházeli od našeho stánku spokojeni a obohaceni novými informacemi o současném dění v Dobříši. Na veletrhu jsme získali nové poznatky a navázali i nové kontakty na možnou spolupráci v oblasti kultury či prezentace města.


NABÍDKA  REGIONÁLNÍ LITERATURY  v Informačním středisku

 V informačním středisku mimo jiné nabízíme i mnoho regionálních publikací.Nyní si u nás můžete aktuálně zakoupit i druhý díl DVD p. Mirka Procházky Po stopách dobříšské historie za 150,-

Od října je v prodeji v informačním středisku nový průvodce městem, který  obsahuje základní informace  jako např. důležitá telefonní čísla, informace o ubytování, stravování, o pravidelných kulturních a sportovních akcích, o nákupních centrech, bankách apod. Dále zde naleznete tipy na výlet a stručný přehled historických památek. Brožurka čítá 40 stran, je doplněna  mnoha černobílými fotografiemi, text je přeložen do anglického jazyka. Vkusný obal je  tvořen barevnými fotografiemi.. Brožurku zakoupíte v IS za 15,-Kč a lze ji doporučit našim i zahraničním turistům.

Služby:  

  Informace :
 
o kulturních, společenských a sportovních akcích v Dobříši
o ubytovacích možnostech pro turisty a návštěvníky města
o firmách a službách v Dobříši a okolí
o jízdních řádech autobusových, vlakových, PID, MHD
prodej map, brožur, pohledů,upomínkových předmětů, keramiky
předprodej vstupenek na kulturní a společenské akce v Dobříši
kopírovací služby
faxové služby
inzertní služba
přepis drobných textů na počítači
vyhledávání ve sbírkách zákonů